Sık Sorulan Sorular

Konferans ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 13 Nisan 2019 tarihinde, Sabancı Üniversitesi'nde gerçekleşecektir. Kaydını yapmış olan katılımcılar 08.00-09.00 arasında yaka kartlarını alabilecektir.

Konferansa nasıl gelebilirim?

 Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi'nde düzenlenecek 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı için Kadıköy'den (Rıhtım Otel yanı Simit Sarayı) ve 4. Levent'ten (Büyükdere Caddesi üzerindeki Sapphire AVM girişinin 150 metre önündeki "4. Levent" İETT otobüs durağı) ücretsiz servis hizmeti sağlanacaktır.

Araçlarda 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı posteri asılı olacaktır.Ücretsiz Servis Saatleri

 4. Levent 

4. Levent-Sabancı Üniversitesi Sabancı Üniversitesi-4. Levent
07.00 17.00
07.15
07.30

 Kadıköy

Kadıköy-Sabancı Üniversitesi Sabancı Üniversitesi-Kadıköy
07.00 17.00
07.15
07.30

 

Sabancı Üniversitesi'nin ücretli servislerine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.sabanciuniv.edu/tr/shuttle-seferleri

 

Konferans ücretli mi?

Evet, konferansa izleyici katılımı ücretlidir. Konferans ücreti kamu kurumu katılımcıları için 60, özel kurum katılımcıları için 125 liradır.

Konaklama imkânı sağlıyor musunuz?

Ne yazık ki, konaklama imkânı sağlayamamaktayız.

Havalimanından nasıl geleceğim?

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gelen katılımcılar, buradan Kadıköy’e ulaşıp (İETT otobüsleri veya havaalanı servisleri ile) oradan konferans alanına gelecek olan servisleri kullanabilirler. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gelecek katılımcılar için bir diğer alternatif ise taksi olabilir. (Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi ile Sabiha Gökçen Havalimanı mesafesi yaklaşık 10 km kadardır, tahmini taksi ücreti 30-35 lira civarıdır.)

 

Atatürk Havalimanı'ndan geliyorsanız, buradan metro ile 4. Levent'e ulaşıp (Havalimanından M1A hattını kullanarak Yenikapı İstasyonu'na gidebilir ve Yenikapı İstasyonu'nda M2 hattına aktarma yaparak 4. Levent'e ulaşabilirsiniz) oradan konferans alanına gelecek olan servisleri kullanabilirler.

 

Servis saatleri ve detaylar konferans tarihi yaklaştıkça web sayfamızdan duyurulacaktır.

 

 

Sabancı Üniversitesi’nden nasıl dönebilirim?

Sabancı Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan konferansın bitiş saatinde 4. Levent ve Kadıköy’e ücretsiz servisler kaldırılacaktır. Konferans bitiş saatinden önce dönmek isteyenler için ise ücretli servisler mevcuttur. Servisler ile ilgili detaylı bilgi konferans tarihi yaklaştıkça web sayfamızda duyurulacaktır.

Öğrencimi de getirebilir miyim? Ücret ödemem gerekir mi?

Tabii ki getirebilirsiniz!

Kontenjan ile ilgili bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz (Eğitim Reformu Girişimi - Telefon: 0212-292 05 42). Yüksek lisans ve doktora öğrencileri dışındaki öğrenciler için ücret ödemeniz gerekmemektedir. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ise özel kurum/kamu kurumu ayrımı yapılmaksızın kamu kurumları için belirlenen ücreti ödeyeceklerdir. Detaylar konferans tarihi yaklaştıkça internet sayfamızdan duyurulacaktır.

Sunuş başvurumu ne zaman yapabilirim?

Konferansta sözlü veya poster sunum yapmak için 12 Kasım 2018 – 7 Aralık 2018 tarihleri arasında başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruları internet sayfamızın online başvuru alanından kabul edeceğiz.

Başvuru yapmak için kayıt olmam gerekiyor mu?

Önceki yıllarda başvuru yaptıysanız kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak sisteme doğrudan giriş yapabilirsiniz. İlk kez başvuruyorsanız yeni kayıt bölümünden kullanıcı kaydınızı oluşturabilir ve sonrasında başvuru yapabilirsiniz.

Sunum için ne tür teknik ekipmanlar sunuyorsunuz?

Sunumunuz için bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet bağlantısı sağlıyoruz.

Oturumlara katılmak için kayıt olmam gerekiyor mu?

Evet, katılmayı düşündüğünüz tüm sunumların oturumları için önceden kayıt yapmanız gerekmektedir. İzleyici kayıtları açıldıktan sonra katılım ücretinizi ödeyerek katılmak istediğiniz oturumları seçebilirsiniz.

Yaptığım başvuru üzerinde değişiklik yapmam gerekiyor. Nasıl yapabilirim?

Başvuru formunda, "Kaydet ve İlerle" butonuyla adım adım ilerlenebilmektedir. Adımların sonunda yer alan bu butona her basıldığında formda yapmış olduğunuz değişiklikler kaydedilmektedir. Tüm formu kaydedebilir ve 7 Aralık 2018 Cuma, 17.00'ye kadar dilediğiniz zaman onaylayarak gönderebilirsiniz. Başvuru formunda yer alan tüm soruları cevaplamış ve formu kaydetmiş olsanız dahi, başvurunuzu onaylamadığınız sürece başvurunuz tarafımıza ulaşmayacaktır. Bir başvuru onaylanıp Eğitim Reformu Girişimi'ne iletildikten sonra başvuru formunda değişiklik yapılamamaktadır.

 

Eğer başvurunuzu onaylamadıysanız başvurunuz üzerinde değişiklik yapmak için daha önce kaydolurken belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme girmeniz gerekmektedir. Başvuruların biteceği 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 17.00'ye kadar başvurunuz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. 7 Aralık 2018, 17.00'de sistem başvuru düzenleme ve gönderimlerine kapanacağı için form üzerinde değişiklik yapma ve onaylama hakkınız kalmayacaktır.

 

Önemli not: Postayla gönderilen başvuru ekleri kabul edilmeyecektir.

Başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Başvuru sonuçları 11 Şubat 2019 tarihinde açıklanacaktır. Sonuçlar internet sayfamızda duyurulacak, ayrıca sunum sahiplerine e-posta ile de gönderilecektir.

Makbuz alabiliyor muyuz?

Makbuzunuzu konferans günü saat 12:00’den sonra Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) giriş katında bulunan kayıt masasından alabileceksiniz.

Katılımcı kaydımı iptal etmek istiyorum. İptal prosedürü nedir?

Bu talebinizi (bilgi@egitimdeiyiornekler.org) adresine e-posta göndererek iptal edebilirsiniz. İşleminiz gerçekleştiğinde size bilgi mesajı gönderilecektir.

Konferansa katılabilmek için kurumuma hitaben yazılmış izin yazısı alabilir miyim?

Elbette alabilirsiniz! Aşağıdaki bilgileri içeren izin yazısı talebinizi konu alanına İÖK19-İY yazarak bilgi@egitimdeiyiornekler.org e-posta adresine iletirseniz, sizin için memnuniyetle hazırlayacağız. 

  • Adınız ve soyadınız

  • Bağlı bulunduğunuz kurumun adı

  • İzin yazısının kime hitaben yazılacağı (okul müdürü / müdür yardımcısı vb.)

  • İzin yazısının gönderileceği fax / e-posta bilgisi

Konferansa katıldığıma dair sertifika vb. bir belge verilecek mi?

Konferansın ardından konferansta sunum yapanlara sunuş sertifikası, izleyicilere ise katılımcı sertifikası e-posta aracılığıyla gönderilecektir.

Sertifikam ulaşmadı. Nasıl temin edebilirim?

Sertifikanızın yer aldığı e-posta spam/gereksiz/junk klasörüne düşmüş olabilir.

 

Dilerseniz kayit.egitimdeiyiornekler.org adresine giriş yaptıktan sonra "Sertifikalarım" butonuna tıklayarak 2015 yılı ve sonrasındaki tüm sertifikalarınıza ulaşabilirsiniz. Eğer sertifikanız bu alanda da yer almıyorsa bilgi@egitimdeiyiornekler.org adresine ulaşmak istediğiniz konferansı, konferans kaydoluyorken kullandığınız e-posta adresi bilginizi ileterek sertifikanızın gönderilmesini talep edebilirsiniz.